Dotace

nzu-light-logoNa systém ohřevu vody, topení a chlazení pomocí výrobků LOGITEX, lze čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám light.

Více informací o možnosti využití výrobků LOGITEX na tel. č.: +420 722 926 200 nebo +420 602 741 896 

1.Je možné použít Vaše výrobky v rámci dotací Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám light? Pokud ano z jakého důvodu bych si měl vybrat právě Vaše?

Ano je to možné. A proč právě naše? Protože neměníme vyrobený stejnosměrný proud (DC) na střídavý, nemáme ztráty z přeměny, které mohou dosahovat i 15 procent. Náš patentovaný systém dokáže zapínat a odepínat (DC) proud bezpečně a bez jakýchkoli problémů. Po nahřátí bojleru se může automaticky připojit druhý bojler nebo akumulační nádrž, naše systémy topení nebo naše hybridní klimatizace, které pracují na principu (DC) proudu. Navíc, pokud vzniká přebytek (DC) můžeme připojit k našemu systému střídač DC/AC který vyrábí (AC) elektřinu pro dům nebo do baterií. Při použití střídače dokážeme zapojit náš systém tak, že pokud například zapne tepelné čerpadlo – TČ, automaticky se odpojí ohřev vody a celá energie z panelů je použita k pohonu TČ. Když TČ vypne, automaticky se energie z fotovoltaických panelů vrátí pro ohřev vody. Naše funkce nemá žádný jiný systém na trhu. Ani nemůže mít, protože naše výrobky jsou již léta chráněny patentovou ochranou.

Zajímavé články na téma ztrát z proměny DC na AC proud:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-v-roztokach-davaji-svetu-vynalezy-ktere-vyznamne-setri-spotrebu-elektriny-210923

http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/renesance-dc-napajeni--17239

2. Není lepší připojit fotovoltaiku do měniče který je připojen do elektrické instalace domu, vyrobit střídavý proud a tímto proudem nahřívat spirálu v bojleru? 

Na takový ohřev vody není dotace z programu Nová zelená úsporám light !

Navíc vynechat přímý ohřev vody z fotovoltaiky, vybudovat elektrárnu se síťovým měničem DC/AC a až z měniče přes síť dodávat elektřinu do bojleru je ekonomický nesmysl.

Protože AC spirála v bojleru si elektřinu vezme ze sítě, vždy když je aktivována. A pokud zrovna nebude dostatečně svítit slunce, tak si zákazník ohřev vody zaplatí v plné ceně faktury za elektřinu. Za pár hodin začne slunce svítit, bojler je už nahřátý, elektřina z panelů jde do měniče a z něj do distribuční sítě buď zadarmo, nebo za podstatně nižší cenu než zákazník zaplatí za elektřinu, kterou nahřál bojler.

Ekonomicky je vždy nejlepší maximálně využít ekologicky a zdarma vyrobenou elektřinu přímo v domě. Do 200L bojleru se uloží cca 14kWh přímo vyrobené energie z fotovoltaiky. Je to nejlevnější baterie na světě!

3. Mám 1000 L nádrž v nádrži, napojenou na kotel na pevná paliva, ve které se akumuluje teplo na topení i na ohřev vody. Abych měl teplou vodu i mimo zimní období, musím v kotli zatopit. Jak bych mohl zapojit do systému váš hybridní ohřev vody, abych nemusel denně topit? 

Velice jednoduše. Pod Vaší vnitřní nádrží máte na vnějším obalu nádrže 6/4" otvor. Do něj si našroubujte naši LX 6/4" 2,3kW DC spirálu + naši řídící jednotku LXDC BOX a MPPT POWER BOX a v mimo topnou sezónu budete mít teplou vodu prakticky bez roztápění Vaší pece. Nebo na výstup teplé užitkové vody z vaší velké nádrže napojíte náš ohřívač LX ACDC/M+K a ten připojíte k fotovoltaickým panelům. Náš ohřívač bude akumulovat energii ze slunce a v případě dlouhodobě nepříznivého počasí může přihřát vodu elektřinou ze sítě. Během topného období bude do našeho ohřívače vcházet předehřátá voda z vaší velké nádrže a ta se v něm dohřeje nebo bude-li dostatečně teplá, tak jen přeteče. Pokud by byla akumulační nádrž bez vnitřního výměníku, naše bojlery M+K a M+KW mají vnitřní trubkový výměník tepla plochy 1m2 a ten se připojí k akumulační nádrži. Takovým zapojením nemusíte denně zatápět ve Vašem kotli. Navíc, použití LX 6/4" 2,3kW DC spirály do Vaší současné stacionární nádrže je nejlevnější řešení ohřevu vody v programu NZÚ -Light, protože není podmínka aby si žadatel o dotaci koupil nový zásobník vody, může využít ten který má a do kterého lze připojit elektřinu z fotovoltaických panelů.

 

Zpět do obchodu