Časté dotazy

1.Je možné použít Vaše výrobky v rámci dotací Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám light? Pokud ano z jakého důvodu bych si měl vybrat právě Vaše? 

Ano je to možné. A proč právě naše? Protože neměníme vyrobený stejnosměrný proud (DC) na střídavý, nemáme ztráty z přeměny. Náš patentovaný systém dokáže zapínat a odepínat (DC) proud bezpečně a bez jakýchkoli problémů. Po nahřátí bojleru se může automaticky připojit druhý bojler nebo akumulační nádrž, naše systémy topení nebo naše hybridní klimatizace, které pracují na principu (DC) proudu. Navíc, pokud vzniká přebytek (DC) můžeme připojit k našemu systému střídač DC/AC který vyrábí (AC) elektřinu pro dům nebo do baterií. Při použití střídače dokážeme zapojit náš systém tak, že pokud například zapne tepelné čerpadlo – TČ, automaticky se odpojí ohřev vody a celá energie z panelů je použita k pohonu TČ. Když TČ vypne, automaticky se energie z fotovoltaických panelů vrátí pro ohřev vody. Naše funkce nemá žádný jiný systém na trhu. Ani nemůže mít, protože naše výrobky jsou již léta chráněny patentovou ochranou.

2. Není lepší připojit fotovoltaiku do měniče který je připojen do elektrické instalace domu, vyrobit střídavý proud a tímto proudem nahřívat spirálu v bojleru? 

Na takový ohřev vody není dotace z programu Nová zelená úsporám light !

Navíc vynechat přímý ohřev vody z fotovoltaiky, vybudovat elektrárnu se síťovým měničem DC/AC a až z měniče přes síť dodávat elektřinu do bojleru je ekonomický nesmysl.

Protože AC spirála v bojleru si elektřinu vezme ze sítě, vždy když je aktivována. A pokud zrovna nebude dostatečně svítit slunce, tak si zákazník ohřev vody zaplatí v plné ceně faktury za elektřinu. Za pár hodin začne slunce svítit, bojler je už nahřátý, elektřina z panelů jde do měniče a z něj do distribuční sítě buď zadarmo, nebo za podstatně nižší cenu než zákazník zaplatí za elektřinu, kterou nahřál bojler.

Ekonomicky je vždy nejlepší maximálně využít ekologicky a zdarma vyrobenou elektřinu přímo v domě. Do 200L bojleru se uloží cca 14kWh přímo vyrobené energie z fotovoltaiky. Je to nejlevnější baterie na světě!

3. Mám 1000 L nádrž v nádrži, napojenou na kotel na pevná paliva, ve které se akumuluje teplo na topení i na ohřev vody. Abych měl teplou vodu i mimo zimní období, musím v kotli zatopit. Jak bych mohl zapojit do systému váš hybridní ohřev vody, abych nemusel denně topit? 

Velice jednoduše. Pod Vaší vnitřní nádrží máte na vnějším obalu nádrže 6/4" otvor. Do něj si našroubujte naši LX 6/4" 2,3kW DC spirálu + naši řídící jednotku LXDC BOX a MPPT POWER BOX a v mimo topnou sezónu budete mít teplou vodu prakticky bez roztápění Vaší pece. Nebo na výstup teplé užitkové vody z vaší velké nádrže napojíte náš ohřívač LX ACDC/M+K a ten připojíte k fotovoltaickým panelům. Náš ohřívač bude akumulovat energii ze slunce a v případě dlouhodobě nepříznivého počasí může přihřát vodu elektřinou ze sítě. Během topného období bude do našeho ohřívače vcházet předehřátá voda z vaší velké nádrže a ta se v něm dohřeje nebo bude-li dostatečně teplá, tak jen přeteče. Pokud by byla akumulační nádrž bez vnitřního výměníku, naše bojlery M+K a M+KW mají vnitřní trubkový výměník tepla plochy 1m2 a ten se připojí k akumulační nádrži.Takovým zapojením nemusíte denně zatápět ve Vašem kotli. Navíc, použití LX 6/4" 2,3kW DC spirály do Vaší současné stacionární nádrže je nejlevnější řešení ohřevu vody v programu NZÚ -Light, protože není podmínka aby si žadatel o dotaci koupil nový zásobník vody, může využít ten který má a do kterého lze připojit elektřinu z fotovoltaických panelů.

4. Nyní potřebuji koupit obyčejný elektrický 120 L bojler. Později bych však chtěl ohřívat vodu i fotovoltaikou. Musím si koupit na ohřev vody pomoci fotovoltaiky další bojler? Nebo se dá obyčejný bojler předělat? 

Stačí, když si koupíte jeden - náš bojler. Naše bojlery mají dva samostatné okruhy. Jeden je na elektřinu ze sítě (AC 230V) a druhý je na elektřinu z fotovoltaických panelů. I bez připojení na fotovoltaiku bojler funguje stejně jako obyčejný bojler. V budoucnu si kdykoli připnete do bojleru tři kabely z naší řídící jednotky, čímž aktivujete okruh na fotovoltaický zdroj a budete si zahřívat vodu ekologicky vyrobeným elektrickým proudem. A hlavně za něj nebudete nic platit. Ovšem pokud si teď koupíte obyčejný bojler jiné značky, ten se předělat nedá.

5. Lze váš zásobník vody s fotovoltaickými panely zapojit přímo na tepelné čerpadlo - TČ? 

Napojení našich zásobníků vody i některých nádrží DZD přímo na TČ je samozřejmě možné. Doporučujeme odkonzultovat velikost výměníkové plochy s Vaším dodavatelem TČ i skutečnost, že fotovoltaikou se může nádrž nahřát na více než 75°C. Přitom TČ zahřívá vodu jen na teplotu 50-55°C. Naše výrobky se mohou k TČ připojit také jako předehřívače vstupní vody do nádrže kde je voda zahřívána TČ. Před vstup studené vody do zásobníku TČ „vložíte“ ​​náš zásobník, který studenou vodu buď předehřívá, nebo zahřeje až na teplotu i více 75°C a přes mechanický směšovací ventil ji dodá do zásobníku TČ. Tepelné čerpadlo se nezapíná, čímž nejen šetříte finanční prostředky za elektřinu z veřejné sítě, ale prodlužuje se životnost TČ min. o 30 %, což je velmi významný moment v přepočtu návratnosti investice do TČ.

6. Můžu si u vás objednat bojler a připojit ho např. k 1,5 kWp a namontovat si všechno sám? Jak je to potom se zárukou? 

V podstatě ano, pokud jste elektrikář a zároveň i vodoinstalatér. Záruka na výrobek platí ode dne prodeje. Na elektrické části je 2 roky a na nádrž 5 let. Ale v případě reklamace, pokud Vám dokážeme špatné zapojení systému, reklamace nebude uznána. Doporučujeme, aby montáž prováděly firmy, které jsou u certifikovány. Navíc, chcete-li dotaci z programu NZÚ a NZÚ Light, Vaši montáž musí realizovat firma která má k tomu oprávnění. Může být i ze zahraničí (SK a PL)

7. Mohu napojit obyčejný bojler přímo na fotovoltaické panely namísto zapojení do elektřiny AC 230V? 

Ne! V žádném případě. Pokud to uděláte, tak jak to udělalo již několik „kutilů“, shoří Vám termostat a tepelné ochrany. Hrozí možnost požáru. Právě proto, aby systém bezpečně fungoval, máme patentované naše řešení. 

8. Jakou péči a údržbu během roku vyžaduje Váš ohřev vody? 

Žádnou. Každý den po dobu dvou týdnů po montáži budete zvědaví na dosaženou teplotu v ohřívači vody. Po této době, kdy se přesvědčíte, že systém funguje výborně, zastavte se u ohřívače jen pokud pojedete kolem něj a zkontrolujte teplotu vody.

9. Co dělají fotovoltaické panely, když se váš bojler nahřeje a odpojí je? 

Spí. Pokud nemají zátěž, neprodukují žádný proud. Napětí v nich ale je. Je však škoda nevyužít celou kapacitu výroby panelů. A právě proto jsme vyvinuli naše řídící jednotky, které po nahřátí nabídnou energii pro další využití. se dá využít k ohřevu vody v dalším ohřívači LOGITEX, nebo akumulační nádrži DZD nebo pro DC topení nebo k našim hybridním klimatizacím, které za dostatečného slunečního světla, topí a chladí zdarma! Samozřejmě se ještě může připojit střídač DC/AC, ten dodává elektřinu do vnitřní sítě domu nebo do baterií.

10. Je možné použít vaše výrobky i na paneláku, kde máme vlastní plynovou kotelnu? 

Ano, nejen na paneláku ale všude kde je potřebná teplá voda. Také v průmyslu a systémech centrálního zásobování tepla, kde můžeme připojit velké fotovoltaické zdroje do jedné nádrže, která je pak elektrokotlem na stejnosměrný proud. Např. do 1000L nádrže umíme připojit až 100kWp zdroj fotovoltaických panelů. Při použití našich výrobků neexistuje přehřátí zásobníku vody, naše systémy dokáží maximálně efektivně zahřívat vodu, pomáhat topení, dokáží vyrábět i chlad a se střídačem i elektřinu AC a to vše přímo z ekologického zdroje - fotovoltaických panelů.

Zpět do obchodu