O nás

V roce 2008 jsme si dali otázku: kde se dá kromě baterií elektrická energie z fotovoltaiky ještě uskladnit? No přece do vody. Do nádoby ohřívače vody. Touto cestou jsme se vydali a dosáhli jsme cíle. Vyrábíme ohřívače vody, které pro ohřev používají elektrickou energii z fotovoltaických panelů. Naším patentovaným řešením je regulace tepelných ochranných prvků i přesto, že vyrobený stejnosměrný proud je přímo napojen na topnou spirálu. Jednoduché a účinné. Takové zadání jsme si dali, a tak fungují i ​​naše ohřívače vody.

Se sériovou výrobou jsme začali v roce 2010. V roce 2012 jsme připravili nové modelové řady „M“ a „M+K“.

Začátkem roku 2013 jsme uvedli na trh nový model LX ACDC/M + KW 200 L. Je to speciální zásobník pro plynové a elektrické kotle. Dá se použít také jako ekologický elektrický kotel pro kapalné podlahové topení v pasivních domech. Ve druhém pololetí roku 2013 jsme začali na trh dodávat 300 L stacionární zásobník s možností připojení od 1-6,9 kWp z fotovoltaického zdroje.

V prvním pololetí 2014 jsme rozšířili sortiment o stacionární zásobníky o objemu do 2000 L, s možností připojení až 200kW DC z fotovoltaického zdroje. Takové velké systémy jsou určeny hlavně pro teplárny. Ve druhém pololetí roku 2014 jsme uvedli na trh fotovoltaické topení.

Začátkem roku 2015 jsme k závěsným ohřívačům vody 100 L až 200 L přidali nové funkce jako například bezpotencionální připojení a ON/OFF GRID. Od května 2015 jsme uvedli na trh v Evropě vynikající technický doplněk k našim hybridním systémům. Je to MPPT regulátor s více originálními funkcemi LXDC POWER BOX 1-2,3 kW DC, který výrazně zvyšuje topný výkon z fotovoltaických panelů, čímž výrazně zvyšujeme výkonnost našich systémů a dokážeme posunout hranici využitelnosti výroby elektřiny z fotovoltaických panelů skoro až k 99 %, což patří k nejefektivnějšímu využití ekologicky vyrobené elektřiny na světě.

V roku 2018 jsme vyrobili první Hybridní klimatizaci LX 35 která se připojuje k naší řídící jednotce LXDC BOX a přednostně spotřebovává stejnosměrný proud z fotovoltaických panelů pro výrobu tepla a chladu. V roce 2021 jsme vyrobili nové řídící jednotky LXDCBOX 1-2,3kW DUO, LXDC BOX 1-4,6 MONO a LXDC BOX 1-6,9kW MONO, které umožňují připojit dva naše výrobky, např. dva závěsné zásobníky, závěsný zásobník a akumulační nádrž na topení a podobně. 

V roce 2023 jsme na trh uvedli dva nové výrobky. Je to LX 6/4" 2,3kW DC spirála, která výrazně rozšiřuje využití stejnosměrného proudu a jeho přebytků, hlavně u akumulačních nádrží. Druhým výrobkem je topný válec Střelec kterým lze průtokově zahřívat voda v bazénu nebo vířivce a je mimořádně vhodný pro průtokový ohřev cirkulace v bytových domech a panelácích.

My nejen šetříme životní prostředí, ale přinášíme jednoduché, 100% využitelné a cenově nejvýhodnější řešení pro splnění energetických parametrů, pro nové energetické kritéria. Chceme, aby naše výrobky přinášely lidem užitek a radost. Chceme, aby měli dobrý pocit z toho, že přispívají k ochraně životního prostředí. A chceme, aby se při doručení faktury za elektřinu nebo plyn, objevily spokojené úsměvy na tvářích lidí, kteří si zahřívají vodu, topí a chladí našimi Česko Slovenskými výrobky.

Zpět do obchodu